Co chci udělat každý den

Zasadit maličké semínko, aby jednoho dne vyrašilo, prorazilo temnou hlínu, vykouklo na svět a přerostlo až v křehkou rostlinku…

  • …něco zažít 😉

Nic ve smyslu “Teď něco zažiješ!!!”, což jsem slýchala často po rodičovských schůzkách….

Ať už adrenalin nebo klídek. Obojí se hodí. Chuť nového čaje. Jet jinou cestou do školy nebo do práce. Změnit svou zaběhlou rutinu. Napsat někomu, komu jsem už dlouho nenapsala. Jít na nové místo. Jet na nové místo. Na kole. Lodí.

  • …nějak se cítit ;(

Radost, že se mi něco povede. Vděčnost, že mě dnes nic nebolelo. Při milování pocit naplnění. Smutek, když bude mít můj článek málo srdíček. Hebkost srsti domácího mazlíčka. Při běhu svobodu. Volnost. Lásku. Dychtivost.

  • …něco se naučit 😎

Vařit nové jídlo. Pěstovat exotickou rostlinu. Naučit se trpělivosti. Nový jazyk. Nový pohyb při cvičení. Naučit se malovat maják tak, aby nevypadal jako vyčerpaný falický symbol…Posunout své hranice zase o kapičku dál. Ne více, ne méně.

  • …něco po sobě zanechat

Nemusí to být nutně dítě. Ne teď. A nemám na mysli ani jiné všední produkty…Obraz (až se naučím malovat, viz bod výše). Báseň. Vlastní píseň. Intenzivní pocit v někom druhém. Milé slůvko. Vůni umytých vlasů. Vzpomínky. Knihu…

  • …něčím si udělat radost 

Nejsem shopaholic, ale…Muffínek. Dobrá horká káva, flat white ve tvaru labutě. Gumoví medvídci na nervy či na uklidnění. Jarní květina. Nový plakát Eiffelovky, Johnnyho Deppa nebo Justina Biebera. Ne dobře, to poslední škrtnout…..

  • …něčím potěšit druhé 

Malou pozorností. Nebo věnováním malé části své pozornosti. Úsměvem. Upřímně mířenou lichotkou, oceněním jejich práce či snahy. Podporou. Svou přítomností. Tím, že jim budete držet palce, věřit v ně. A dáte jim to znát.

  • …úsměv 🙂

Potěšený. Poťouchlý. Skromný. Na tom nesejde. Hlavní je, aby nechyběl. Nikdy.

 

Život je tak krátký a svět tak velký…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*